Drewno egzotyczne w łazience

Drewno egzotyczne w łazience

Często możemy się spotkać z katalogami zawierającymi zdjęcia posadzek i elementów drewnianych w pomieszczeniach tzw. mokrych. Ukazują piękne i eleganckie łazienki, w których podłogi, ściany, a często nawet wanny wykończone są drewnem. Czy jest to możliwe? Otóż jest,  musimy jedynie dobrać właściwy gatunek drewna i odpowiednio je wykończyć. Wybór niestety, nie jest zbyt duży. Głównymi gatunkami drewna, które nadają się do takiego użytku są gatunki egzotyczne. Jeżeli mówiły o desce drewnianej, to bez żadnych wątpliwości możemy ułożyć teak lub lapacho, jeżeli natomiast o parkiecie przemysłowym w grę wchodzą także inne gatunki takie jak wenge, merbau czy iroko. Teak charakteryzuje bardzo wysoką odpornością na wilgotność i uszkodzenia mechaniczne.

   

Drewno o żółtej barwie, przez czerwoną, aż po ciemnobrązową z czarnymi lub zielonożółtymi żyłkami nadaje pomieszczeniu gustowny charakter. Nadają się nie tylko do pomieszczeń tzw. mokrych jak łazienka, ale również do kuchni, sypialni czy salonu. Drewno egzotyczne w wyjątkowo niewielkim stopniu reaguje na zmiany wilgotności i temperatury.

Drewno musi być tylko odpowiednio zabezpieczone, w wilgotnych pomieszczeniach najlepiej sprawdza się drewno olejowane. Olej wnikając w pory drewna, dodatkowo zabezpiecza je, pozwalając jednocześnie na chłonięcie i oddawanie wilgoci przez drewno.

Odpowiedz

wszystkie pola są wymagane

Imię:
Email: (Nieopublikowany)
Komentarz